Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Tozaltı Kaynak Makinesi


 • Tozaltı Kaynak Makinası

  Bu tür kaynak teknolojilerinin birçok kullanım alanı bulunur. Yüksek ergime gücünün yanı sıra aynı zamanda bu tür teknolojilerin hassas metal işleme gerektiren önemli alanlarda kullanımı söz konusudur. Örneğin nükleer tesislerde metal birleştirme ya da kesme amaçları için derin çalışmalara ihtiyaç duyulur. Bu nedenle de bu tür teknolojilere gereklilik vardır.

  Toz altı kaynak makinası teknolojilerinde ark ile kaynak arasında yüksek bir akım meydana gelmesi ve yüksek ergime noktalarına ulaşılabilmesi nedeni ile kullanımı yaygındır. Aynı zamanda diğer kaynak teknolojilerine nazaran daha yüksek kalınlıkta malzemeler ile çalışabilmeye imkan tanır. Günümüzde gemi imalat alanında ya da ağır sanayi alanlarında kullanılan bir teknolojidir. İmalat aşamasında metaller için verimli sonuçlar doğurur.

   

  Tozaltı Kaynak Teli

  Tozaltı kaynak teli genellikle alaşımsız çelikler üzerinde işlem gören tellerdir. Bu teller toz altı kaynak uygulamalarında kullanılır ve bakır yüzeyli tellerdir. Bu tellerin değerleri tipik kaynak metaline göre değişir. Aynı zaman da tellerin kullanım alanına göre farklı tozaltı kaynaklarında teller vardır. Kullanım alanları çekme dayanımı olan yüksek değerler de alaşımsız yapılar da ve çeliklerdir. Ayrıca ince taneli olan karbon manganez çelikler de kullanılır.

  Tozaltı kaynak telleri ile gemi levhalarının toz altı kaynak uygulamalarında kullanım sağlanır. Ayrıca bu teller molibden içeriği ile alaşım sağlanmamış bakır özelliğinde kaynak tellerdir. En yüksek sıcaklıklara uyumlu ve bu ısı değerlerine dayanıklı ince taneli olan çelik kaynaklarında işlem sağlayan tellerdir.

   

  Tozaltı Kaynak Makinesi

  Ark ile iş parçası arasında oluşan akım sırasında toz oluşması nedeni ile bu ismi alır. Bu teknolojinin kullanımı aşamasında yüksek akım değerleri elde edilerek daha ağır metal işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Günümüzde bu tür nedenlerden dolayı ağır sanayi tesislerinde ya da başka alanlarda sıklıkla kullanımı söz konusudur.

  Yüksek kaynak hızları ve daha derin çalışmalar için tozaltı kaynak makinesi tercih edilen bir yöntemdir. Her ne kadar eski bir yöntem olmakla birlikte ağır metal işleme amaçları için sanayi ve endüstri alanında kullanılan teknolojileri kapsar. Son zamanlarda bu tür teknolojilerin gemi endüstri alanlarında ya da imalat aşamalarında farklı sektörlerde kullanımı söz konusu olur. Ülkemizde de bu alanda yetişmiş elemanlar ile metal işleme gerçekleştirilir.

Alışveriş Sepetim