Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Kaynak Kimyasalı


 • Kaynak Kimyasalları

  Kaynak kimyasalları genellikle kaynak torçlarında uygulanan ve seramik içeriğe sahip kaplama ve sprey şeklinde kimyasallardır. Bu kimyasallar ayrıca gaz altı kaynaklarında kullanılır. Özellikle bu alan da yapışmayı önleyici kimyasallardır. Demir veya paslanmaz yüzeyler için kaynak çapaklarının yapışmasında önleyici özelliklere sahiptir. Bazı kaynak kimyasalları da otomatik veya yarı otomatik kaynak makinelerin da kullanılır.

  Bununla birlikte ufak parça kaynakların da yapışma ve koruyucuları engellemek için kullanılan silikonsuz kaynak kimyasallarıdır. Kaynak kimyasalları ayrıca düşük miktar da sülfür ve halojen içeren ürünlerdir. Aynı zaman da klorlu solvent içermeyen özelliklere sahiptir. Ayrıca kaynak, plazma veya lazer kesim gibi işlemler de kaynak torçları korunması ve temizlenmesi için kullanılan malzemelerdir.

   

  Çapak Önleyici Sprey

  Çapak önleyici spreyler kaynaklarda kullanılan spreylerdir. Ayrıca gözaltı kaynak spreyi olarak kullanım özelliğine sahiptir. Bu spreyler içeriğinde silikon içermeyen spreylerdir. Ayrıca gaz nozullarının temizlenmesinde ve temiz kalmasında kullanılır. Kaynak yerlerinde hasar sağlamadan kaynak yapılmasında etkili spreylerdir. Buna bağlı olarak kaynak tabakasına zarar vermeden ve sıçramasını önleyerek uygulamalarda iş parçalarını koruyan spreylerdir.

  Buna bağlı olarak gaz nozullarında ve iş parçalarında yüzeylere yapışmasını engelleme özelliğine sahiptir. Çapak önleyici sprey kaynak uygulamalarında kuvvetli koruma özelliğine sahiptir. Tamamen temiz uygulama sağlayan spreyler işlem sonrasında herhangi bir kazıma ve alet ile temizleme gerektirmez. Çapak önleyici spreyler ayrıca kaynak sıçramalarında metaller de kaynak torucu ağızlarda yapışmayı önleyici spreylerdir.

   

  Kaynak Spreyi

  Kaynak spreyleri kaynak işlemleri sırasında oluşan cüruflar da torçlar da kullanılır. Buna bağlı olarak torç ve iş parçalarında oluşan yapışmayı engellemede kullanılan malzemelerdir. Aynı zamanda silikonsuz yapılarda kaynak işlemi sonrasında boyanması gereken yerlerde kullanılan malzemelerdir. Özellikle kaynak spreyleri yanıcı olmayan durumlar da hammaddeler ve diğer yanıcı özelliği olmayan itici gazlardan korunmak için kullanılırlar. Bununla birlikte tüm kaynak işlerinde kullanılan spreylerdir.

  Kaynak spreyleri krom ve galvaniz kaplı olan ve boyalı yüzeyler de kullanılan spreylerdir. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı olup, geniş sıcaklık durumlarında ve tüm gaz altı kaynaklarında rahatlıkla kullanılabilir. Kaynak spreyi torç ve iş parçalarında kullanılmadan öncelikle çalkalanması gerekir. Sonrasında torç ve iş parçalarına tahmini 20 cm uzak olarak kenarlarına sıkma işlemi ile uygulama yapılır.

   

  Kaynak Temizleme Jeli

  Kaynak temizleme jelleri genellikle gaz altı çalışmalarında kullanılan temizleme jelleridir. Buna bağlı olarak paslanmaz çeliklerde ve yüzeylerinde kaynak yanıklarında uygulanan jellerdir. Aynı zaman da ısıdan oluşan harabiyetler de lekeleri temizleyen madde kaynak temizleme jelleridir. İşlem esnasında kroma zarar veren ve lokal olarak korozyon oluşturan tabakaların temizlenmesinde kullanılır. Kaynak temizleme jeli, metalleri temizleme de kullanılan ve yeni gibi görünüm sağlayan jellerdir.

  Kaynak temizleme jelleri ayrıca paslanmaz çelik ve çok çeşitli paslanmaz ürünlerin yüzeyinden meydana gelen kaynaklarda temizleme amacı ile kullanılır. Ayrıca oluşan pas ve korozyon durumlarında ışıl işlem sonrasında lekeleri temizleme amacı ile kullanılan spreylerdir. Kaynak temizleme jelleri uygulama da lekelerin giderilmesinde asitleme yaparak temizlik sağlar.

   

  Seramik Kaynak ve Torç Koruma Spreyi

  Seramik kaynak ve torç koruma spreyleri seramik içeriğe sahip olan koruma spreyleridir. Kaynaklar da ve torçlar da kullanılan bu spreyler, silikonsuz ve max içeriğine sahip olmayan spreylerdir. Bu spreylerin pürüzsüz ve koruyucu film tabakalı bir sistem oluşturan yapısı vardır. Bu spreyler nozula uygulanarak işlem görürler. Ayrıca torçlar da çapak oluşumunda etkili spreylerdir.

  Bu spreyler nozulların ömürlerini uzatmaya yarayarak, plazma ve lazer kesim işlemlerinde kaynak sıçramalarını engelleyici ve koruyucu özelliğe sahip ürünlerdir.  Seramik kaynak ve torç koruma spreyi silikonsuz ve mum içermeyen kuru malzemelerdir.  Kaynaklarda oluşan sıçrama veya dağılma, yapışma gibi özelliklerini koruma veya sabitleme özelliklerine sahip spreylerdir.

   

  Seramik Kaynak

  Seramik kaynaklar genellikle kok bataryalarında kullanılan ve kaynak uygulamalarında işlem gören malzemelerdir. Buna bağlı olarak kok fırınlarında hasarlı yapılarda işlem sağlarlar. Aynı zamanda hasarlı refrakter yapılarda tamir işlemlerinde uygulama sağlayan kaynak yapılarıdır. Refrakter bloklarında yenisi ile değişiminde seramik kaynaklar kullanılır. Uygulama olarak püskürtme yöntemi ile birlikte içeriğindeki maddeyle oyukların doldurulmasında kullanılır.

  Seramik kaynak ayrıca oyukların doldurularak sıvanmasında etkili malzemelerdir. Özellikle hasarlı bölgeler de tamir için sıcak tamir sağlayan özelliklere sahiptir.  Bu işlemleri hasarlı fırınlar da ısıtma duvarlarında refrakterlerin yapısını sıcak şekilde tamir eder. Buna bağlı olarak silika esaslı yapısı ile kaynak tozu ile birlikte oksijeni sürükleyerek sıcak ve slika ile birlikte püskürtme işlemi ile uygulama sağlarlar.

   

  Torç Koruma Spreyi

  Torç koruma spreyleri seramik içerikli olan ve kaynak koruma amacı ile kullanılan malzemelerdir. Aynı zamanda içeriğinde silikon ve max içeren bileşenler bulunmaz. Bu spreyler pürüzsüz ve koruyu film tabakası oluşturarak işlem sağlarlar. Bu ürünlerin kullanım öncesinde özellikle nozula uygulanmalıdır. Bunun nedeni ömrü uzatması ve çapağı önleme özelliğidir. Torç koruma spreyi ayrıca plazma ve lazer kesimler de kaynak sıçramalarını engelleyerek tutunmasını sağlarlar.

  Torç koruma spreylerini kullanmadan önce mevcut ısı ayarlanmasının iyi derecelendirilmesi gerekir. Bu spreyler kaynaklar da torçları korumak için püskürtme olarak işlem sağlar. Spreylerin kullanımı ile birlikte kaynak işlerine başlanılır. Ayrıca bu ürünler kaynak kullanımlarında hızlı kurur ve koruyucu içeriklere sahiptirler.

   

  Tozaltı Kaynak Tozu

  Tozaltı kaynak tozu içeriği Alüminia ve Bazik tipli kaynak tozlarıdır. Bununla birlikte çeşitli kalite içerikli boruların kaynağında kullanılır. Ayrıca basınçlı kazan tiplerinde tozaltı çalışmalarında kullanılan kaynak tozudur. Rüzgâr kulelerin yapımında kullanılan alaşımsız veya düşük alaşım içeriği ve özelliğinde olan kaynak tozlarıdır. Aynı zaman da kaynak dikişleri dayanıklı olup düzgün bir işleyişe sahiptir. Buna istinaden uygulama da cüruf açısından kolay kalkma özelliği vardır.

  Tozaltı kaynak tozu özelliğinden biri de çentik darbelere karşı oldukça dayanıklı olmasıdır. Bu tozlar kullanım öncesinde kurutulma ihtiyacı duyarlar. Tozaltı kaynak tozu ayrıca genel veya ağır yapısal çelik uygulamalarının kaynağında kullanılır. Aynı zaman da dar kaynak ağızlarında kullanım sağlanılan kaynak tozlarıdır.

Alışveriş Sepetim