Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Kaynakçı Ekipmanları


 • Aksesuar ve Yardımcı Ekipmanlar

  İş esnasında güvenliği sağlamak için çeşitli önlemler alınmalıdır. Bu önlemler arasında kaynak aksesuar ve yardımcı ekipmanlar vardır. Gözlük, eldiven ve daha birçok ekipman güvenliği sağlamak amacıyla kullanılır. Kaynak esnasında göze zarar veren parçaların sıçramaması, ellerin tahriş edilmemesi ve birçok riskli durumu önlemek istediğinizde bu tarz ekipmanlar kullanmalısınız.

  Kaynak ekipman ve aksesuarları aynı zamanda işinizin kolaylaşmasını da sağlar. Kullanılan malzemelerin kalitesi büyük önem taşır. Kimi insanlar kaynak aksesuarlarının fiyatlarına odaklandığı için kaliteli olmayan malzemeler alarak sağlığını riske atar. Fakat aksesuar ve ekipmanları incelerken yalnızca fiyat incelemesi yapmak doğru bir davranış değildir. Kaynak malzemelerini araştırırken kalite, uzun ömürlü kullanım ve daha birçok özellik önemlidir.

   

  İş eldiveni

  Kaynak sırasında eli tahriş edebilecek işlemler uygulandığı için eldiven kullanmak sağlık açısından önemlidir. Bu sebeple iş eldiveni kullanmayan birçok insan cilt problemleri yaşar. Cilt problemi önlem alınmadığında kalıcı sağlık sorunlarına sebep olabileceği için eldiven kullanmayı tercih eden kişi sayısı da epey fazladır. Siz de cilt problemleri yaşamamak için iş eldiveni kullanabilirsiniz.

  Araştırma yaptığınız zaman ne kadar çok iş eldiveni modelleri olduğunu göreceksiniz. Günümüzde insanlar bu sebepten dolayı iş eldiveni alacağı zaman kararsızlıklar yaşıyor. Seçim esnasında kararsız kalmamanız için İş eldiveni hakkında araştırma yapmalı ve çeşitli kriterlere dikkat ederek karar vermelisiniz. Aksi takdirde yanlış seçim sonucu iş esnasında cilt problemi yaşayabilirsiniz.

   

  Kaynak Aksesuarları

  İnsanlar işini kolaylaştırmak ve çeşitli tehlikelerden korunmak için ekipman  kullanır. Günümüzde çok sayıda kaynak aksesuarı olmakla birlikte hepsinin işlevi farklıdır. Amacınıza uygun kaynak aksesuarı aldığınız zaman amacına uygun olacak şekilde işinize yarayan ekipmanlar edinmiş olursunuz. Aksi takdirde aldığınız kaynak aksesuarının herhangi bir işe yararlığı olmayacaktır.

  Kaynak aksesuarı alacağınız zaman belirli kriterler belirlemeniz seçim yapmanızı kolaylaştırır. Birçok insan kaynak aksesuarının işlevi, kalitesi, fiyatların ve kullanım ömrü gibi kriterleri inceleyerek seçim yapar. Kriter belirlemediğiniz zaman karşınıza çıkan seçenekler arasından karar vermeniz zorlaşabilir. Bu da kaynak aksesuarları alırken zaman kaybetmenize ve yanlış seçim yapmanıza yol açar. Bu sebeple kaynak ekipmanlarını detaylı olacak şekilde araştırmalısınız.

   

  Kaynak Ekipmanları

  İş sırasında kullanılan ekipmanlar zaman kaybını önler. Aynı zamanda birtakım iş kazalarının önlenmesi açısından da kaynak ekipmanı kullanmak önemlidir. Özellikle işlem anında göze gelebilecek tehlikeleri engellemek için gözlük, elin tahriş olmaması için eldiven ve bu türlü amaçlar için kullanılan diğer ekipmanlar önem taşıyan unsurlardır. Birçok kişi iş esnasında tehlikeli durumlar yaşamamak için kaynak ekipmanları kullanır.

  Kaynak ekipmanlarının hepsinin aynı kalitede olması beklenemez. Çünkü son dönemlerde iş kazalarının artmasıyla birlikte kaynak ekipmanı üreten firma sayısında artış gözlemlenmiştir. Kaynak ekipmanı üreten firma sayısı arttıkça da kalite açısından kesin yargıya varmak zorlaşmıştır. Bu sebeple ekipman alışverişten önce araştırmak ve ona göre malzeme seçimi yapmak önem taşır.

   

  Kaynak Maske Camı

  Bilindiği üzere kullanılan kaynak maskelerinde yüzü korumak amacıyla cam kullanılır. Camın dayanıklılığı kaynak işleriyle uğraşan insanlar için oldukça önemlidir. Bu sebeple kaynak maskesi üreten firmalar camın dayanıklı olmasını sağlamayı amaçlar. Güvenliği sağlamak ve demir işlerken yüzü korumak için kaynak maske camı alan çok sayıda insan vardır denebilir.

  Alınan kaynak maske camları dayanıklı olmadığında herhangi bir fayda sağlanmaz. Çünkü kaynak maske camı en ufak darbede hasar almış olur. Bu durumda kaynak işleriyle uğraşırken kullanacağınız kaynak maske camının dayanıklılığı, amacına uygunluğu ve kullanım ömrü önem taşır. Son zamanlarda kaynak maske camı üreten firma sayısı arttığı için araştırma yapmadan karar vermemelisiniz.

   

  Kaynak Maskesi

  Kaynak işleriyle uğraşan kişilerin riskli bölgelerinden biri de yüzdür. Yüze zarar veren bir madde ya da parçayla temas sonucunda çok sayıda insan iş kazası yaşar. Bu sebeple piyasada kaynak maskesi üretimi giderek artış göstermiştir. Demir işlerken ya da diğer kaynak işleriyle uğraşırken risk almak istemeyen kişiler maske kullanır.

  Kullanılan maskenin dayanıklılığı, uzun ömürlü kullanımı ve kalitesi büyük önem taşır. Kimi insanlar kaynak maskesini araştırmadan alır. Fakat günümüzde kaynak maskesi üreten firma sayısı arttığı için almadan önce araştırma yapmak şarttır. Özellikle kaliteli olmayan kaynak maskeleri bu tarz işlerle uğraşan kişilerin hayatını riske atacak tehlikeye sahiptir. Siz de kaynak maskesi alacaksanız öncelikle araştırma yapmalısınız.

   

  Kaynak Sarf Malzemeleri

  Kaynak sarf malzemeleri asıl içerikleri ile birçok alanda kullanım sağlayan malzemelerdir. En yaygın gaz altı kaynak telleridir. Bu ürünler kaplamalı ve kaplamasız şekilde değişirler. Bir diğer sarf malzemesi de özlü kaynak telleridir. Bu teller de bazik ve metal olmak üzere ikiye ayrılırlar. Aynı zaman da nikel alaşımlı özlü kaynak telleri de bulunur.

  Kaynak sarf malzemeleri ayrıca kaynak elektrodlardır. Bu elektrodlar kullanım alanlarına göre değişir. Ayrıca kullanım alanına göre lazer ve paslanmaz çelik kaynaklar vardır. Bununla birlikte dökme demir olan kaynak sarf malzemeleri vardır. Gaz altı kaynaklardan mig gaz altı telleri de sarf malzemelerdendir. Gaz altı kaynak sarf malzemeleri ayrıca alüminyum ve pas tig teli olarak da işlem sağlar.

   

  Kaynakçı Ayakkabısı

  Metal işlemek ve kaynakla ilgili işlerle uğraşan insanlar ayak sağlığına önem verir. Çünkü metal işlerken parçalar ayakla temas ederek birtakım sorunlara sebep olabilir. Bunun farkında olan üreticiler kaynakçı ayakkabısı üreterek buna benzer sorunların yaşanmasını önlemeyi amaçlamıştır. Bu sebeple kaynakla ilgili mesleği olan birçok insan kaynakçı ayakkabısı kullanmayı tercih eder.
  Siz de kaynakçı ayakkabısı kullanarak ayağınızı tahriş edecek maddelerden korunabilirsiniz. Böylece iş kazaları sonucunda çeşitli sağlık sorunları yaşamamış olursunuz. Fakat kaynakçı ayakkabısını araştırmadan almamalısınız. Kimi üreticiler kaliteli kaynakçı ayakkabısı üretirken kimileri kendi çıkarını düşünerek amaca uygun üretim gerçekleştirmez. Sağlığınız için uygun olan kaynakçı ayakkabısını kullanmanız için araştırma yapmanız şarttır.

   

  Kaynakçı Ceketi

  İş esnasında vücuduna sıçrayan parçalardan dolayı birçok kişi sorun yaşar. Kaynakçı ceketi yaşanabilecek sağlık sorunlarının engellenmesini sağlar. Özellikle elden daha uzun mesafeye sıçrayabilecek parçaların kalıcı ya da geçici problemlere yol açmaması için kaynakçı ceketi giymek işinize yarar. Son zamanlarda kaynakçı ceketine duyulan ihtiyaç arttığı için bu alanda üretim yapan firma sayısı da çoğalmıştır.
  Kaynakçı ceketi üreten firmaların artış göstermesinin hem olumlu hem de olumsuz sonuçları vardır. Kaliteli kaynakçı ceketi bulmanın giderek zorlaşması olumsuz bir sonuçtur. İhtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla kaynakçı ceketi satan yer bulabilmeniz ise artışın olumlu sonuçları arasında sayılabilir. Size uygun kaliteli kaynakçı ceketi bulabilmeniz için ürün araştırması yapmanız şarttır.

   

  Kaynakçı Eldiveni

  Bir kaynakçı metal işlerken elinin hasar almasından şikâyetçi olabilir. Çünkü iş esnasında kaynakçılar elini maddeyle temas edebilecek yakınlıkta tutar. Kaynak sektörü hakkında bilgi sahibi olan üreticiler ise kaynakçı eldivenini piyasaya sürerek buna benzer sağlık sorunlarının önüne geçmeyi hedeflemiştir. Günümüzde birçok kişi kaynakçı eldiveni kullanarak eline zarar vermemeye çalışır.
  Araştırma yaptığınız zaman karşınıza çok sayıda kaynakçı eldiveni modelleri çıkıyor olabilir. Son dönemlerde kaynakçı eldiveni üreten firma sayısının artması hem olumlu hem de olumsuz sonucu beraberinde getirmiştir. İhtiyaç duyulduğunda kolaylıkla kaynakçı eldiveni bulmak olumlu bir sonuçtur. Amacına uygun kaynakçı eldiveni bulmak için araştırma yapmanın zorunluluğu ise karşımıza olumsuz bir sonuç olarak çıkar.

   

  Kaynakçı Gözlüğü

  Göz sağlığı her insan için önem taşır. Özellikle kaynakla ilgili işlerle uğraşan insanların göz sağlığına dikkat etmesi zorunluluktur. Bu sebeple iş kazalarını önlemek için kaynakçı gözlükleri üretilir. Metal işlerken ya da kaynakla ilgili diğer işlerle uğraşırken gözüne zarar vermek istemeyen kişiler gözlük kullanarak kendini çeşitli tehlikelerden kurtarmış olur.
  İnsanlar genel olarak kaynakçı gözlüğü modelinin fazla olmasını dezavantaj olarak düşünür. Aslına bakılırsa aradığınız gibi kaynakçı gözlüğü bulabilmeniz için araştırma yapmanız gerekir. Bu durum kaynakçı gözlüğü modellerinin artış göstermesinin olumsuz bir sonucudur. Fakat amaca yönelik çok sayıda gözlük bulabiliyor olmanız artışın olumlu sonucu olarak düşünülebilir. Siz de kaynak yaparken gözünüzü korumak istiyorsanız kaynakçı gözlüğü edinmelisiniz.

   

  Kaynakçı Kolluğu

  Sağlığını riske atmamak için kaynakçı kolluğu kullanan kişi sayısı epey fazladır. Kaynak çeşitli cilt problemlerine ve kalıcı ya da geçici sağlık sorunlarına sebep olduğu için kolluk kullanmak önemlidir. Kolunu korumak isteyen kişiler kaynakçı kolluğu sayesinde kendini oluşabilecek sorunlardan kurtarmış olur. Bilindiği üzere kaynakçı kolluğu modelleri çok çeşitlidir.
  Kimi kaynakçı kolluğu lastikliyken kimisi de lastiksiz üretilir. Lastikli üretilen kaynakçı kollukları hem pratiktir hem de kayma yapmaz. Lastiksiz üretilenler ise bu yönden size sorun çıkarabilir. Avantajları ve dezavantajları düşünerek kaynakçı kolluğu seçmelisiniz. Son dönemlerde üretici firmalar giderek arttığı için kaliteli kaynakçı kollukları bulmak zorlaşmıştır. Bu sebeple araştırma yapmadan kolluk almamalısınız.

   

  Kaynakçı Önlüğü

  Metal üretme ve işleme, ağır kaynak işlerinde çalışan kişilerin kendini tehlikeli durumlardan koruması gerekir. Kaynak aksesuar ve ekipmanları da bu tarz işlerde çalışan insanların korunmasını sağlar. Birçok kaynak işiyle uğraşan kişi kaynakçı önlüğü kullanarak sağlığa zarar verecek maddelerden kendini korur. Kaynakçı önlüğünün birbirinden farklı modeli olduğu için araştırma yapmadan karara verilmemelidir.
  Bilindiği üzere metal işleme esnasında aşındırıcı ve yakıcı maddelerle temas edilir. Bu durumda kaynakçı önlüğü yıpranmaya ve aşınmaya dayanıklı üretilmediyse çeşitli sorunlar yaşanır. Kaynakçı önlüğünün amacına uygun üretilmemesi sonucunda birçok insan iş kazası sebebiyle tehlikeli durumlarla karşılaşır. Herhangi bir sorun yaşanmaması için kaynakçı önlüğünün dikkatli seçilmesi daha uygundur.

Alışveriş Sepetim