Detaylı Filtre

Kaynak Teli Çapı
Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Kaynak Teli


 • Kaynak Teli

  Çelik ve metallerin birbirini tutması ve kaynak olması için, kaynak teli kullanılır. Yapısı MIG ya da MAF şeklindedir. Hava ile etkileşimine engel olunması gerekir. Bunun için yanında başka gazlarda kullanılabilir. Bu metalin kalınlığına göre değişir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Demir doğrama, metal imalatı, çelikten üretilen ürünler bunlardan bazılarıdır.

  Kaynak teli kullanım alanına göre değişik gösterir. Renk, kullanılan malzeme, uzunluk gibi faktörler vardır. Kaynağın yapılacağı malzeme de önemlidir. Kaynak öncesi bu durumlara dikkat edilmesi gerekir. Homojenlik ve incelik daha önemlidir. Telin dayanıklılığı ve performansını arttırır. Özellikle paslanmaz kaynak teli, birçok alanda kullanışlı olduğu için tercih edilir. Seçim yapılırken, genel bir değerlendirme yapılması doğrudur.

   

  Kaynak Teli Nedir?

  Kaynak malzemelerin en başında gelen kaynak teli kullanım ve profesyonellik açıdan önemli bir yer arz etmektedir. Kaynak makinelerinin olmazsa olmaz özelliklerinden bir tanesin oluşturan ve malzemeler arasında önemli bir yere sahip olan kaynak teli işleyiş ve kullanım açısından büyük önem taşımaktadır.

  Kaynak makinelerinin ve kaynak malzemelerinin düzenli ve tertipli olarak kullanılabilmesi için kaynak temin ihtiyaç duyulmaktadır. Kaynak teli özellikleri ve çeşitleri ile oldukça geniş bir kapsam taşımaktadır.

  Araç ve gereçlerin özenle ve titizlikle seçilmesi gerekir. Bu hususta kaynak teli arayışında son teknoloji ürünlerini bir arada bulabileceğiniz sistemler size yol gösterici olacaktır. Kaynak malzemeleri arasında olmazsa olmaz araçlar arasında yer alan kaynak teli oldukça uygun fiyat garantisi ile sizlere sunulmaktadır. 

   

  Kaynak Telleri

  Kaynak teli kullanım alanı geniş olan bir üründür. Küçük görünür fakat, fonksiyonel olarak iyi olduğu bilinir. Metal ve çelikleri birleştirir. Tellerin geneli alüminyum malzemeden oluşur. Kaliteli olması ve oksitlenmeyen bir yapıya sahip olması önemlidir. Alüminyum kaynak teli sıklıkla tercih edilir. Kokusu olmaz be yapı olarak daha dayanıklıdır. İçerik olarak, tuz taban kaplaması ve kaynak çekirdeğinden oluşur. 
  Kaynak telleri çeşitlilik bakımından fazladır. Kullanılacak ürüne göre değişiklik gösterir. Kullanılacak alanın, temiz ve kuru olması çok önemlidir. Plastik kaynak teli daha dayanıksız olduğu için, daha kolay kaynak işlemleri için tercih edilir.  Kaynağın dayanıklı olması için, mutlaka kaliteli bir kaynak teli seçimi yapılmalıdır.

   

  Geka Kaynak Teli  

  Metalleri birleştirmeye yarayan kaynak telleri, ürünlerin sağlam olması açısından oldukça önemlidir. Mümkün olduğunca kaliteli malzeme kullanılması ve usta kişiler tarafından yapılması gerekir.  Geka kaynak teli de gazaltı kaynak türlerinden biridir.  Doğrama, demir ve endüstriyel sanayide oldukça ihtiyaç duyulur. Kaynak teli görünüm olarak ufak olsa da işlev bakımından büyüktür.  

  İki metal birleştirilmek isteniyorsa, kaynak teli olmadan bu mümkün değildir.  Genellikle sağlam ve dayanıklı ürünlerdir.  Piyasa da her kaliteden geka kaynak teli bulabilirsiniz. Önemli olan sağlam bir tel tercih etmektir.  Yoksa istenen performans alınamaz ve zaman içinde kırılma ya da kopma gibi durumlar meydana gelebilir. Ürünün kalitesine göre fiyat seçenekleri vardır.

   

  Magnezyum Kaynak Teli

  İki adet metalin birbiri ile kaynaşması ve birleşmesi için, kaynak teline ihtiyaç duyulur. Birçok çeşidi vardır. Bunlardan biri de magnezyum kaynak telidir. Havayla temas sonucu oksit gibi durumlar oluştuğu için, bunu engellemek gerekir. Binadan dolayı CO2 gazı kullanılır. Bu yüzden de gaz altı kaynak ile magnezyum kaynak yapma ismini alır. 
  Magnezyum kaynak teli almak isteyenler veya ihtiyaç duyanlar, bu konuda acele etmeden karar vermelidir. Kaynak teli ne kadar kaliteli olursa, o kadar dayanıklı olur. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekir.  İmal edilen ürünlerin hepsinin test edilmiş ve onaylanmış olması iş sağlığı ve güvenliği ile birlikte kalite açısından önemlidir. 

   

  Kaynak Teli Seçimi

  Birçok farklı kaynak çeşidi bulmak mümkündür. Bunlardan bazısını açıklamak gerekirse şunlar söylenebilir:

  E71T-GS              

  • Gaz gerektirmez.
  • Açık havada, rüzgârlı koşullarda kaynak yapmak için idealdir ve kullanım kolaylığı sağlar.
  • Paslı, kirli veya boyalı parçalara kaynak yapmanızı sağlar.

  ER70S-6'dan daha yüksek sıcaklıklara ulaşır, bu nedenle 1,5 mm'den daha ince kalınlıklar için uygun değildir.

  ER4043, ER5356               

  • Sadece argon gazları veya argon ve helyum karışımları ile kullanılmalıdır.
  • ER5356 daha serttir, daha iyi kaynaklara ve daha güvenilir beslemeye olanak tanır.

  ER308, ER308L

  • Argon, helyum ve karbondioksit gazlarının karışımı ile kullanılmalıdır.
  • Farklı paslanmaz çeliklerin kaynağına izin verir: AISI 301, 302, 304, 305 ve 308.

   

  Kaynak Teli Nedir?  

  Kaynak teli kaynak makineleri arasında en önemli hususu ortaya koyan ve özellikle kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Kaynak teli kullanan ve işleyiş açısından oldukça profesyonellik isteyen ve oldukça zor olan bir işleyişi olan bir malzemedir.

  Kaynak teli oldukça önemli bir kritere sahiptir. Kaynak teli 2 metal birleşen eritilmesi ile oluşan ve bu çerçevede kullanılan bir tel olmaktadır. Kaynak teli buranın sökülmüş renkleri yanında altın rengi ile de dikkat çeker.

  Kullanım alanları oldukça geniş olan kaynak telleri yapı ve özelliklerine göre seçilmektedir. Kaynak teli mig teli olarak da kullanılabilen çok çeşitli özellikleri olan bir ekipman görevi üstlenir. Bu amaçla birbirinden farklı modelleri tercih edebilirsiniz.

Alışveriş Sepetim