Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Plazma Kesim Makinesi


 • Plazma Kesim Makinesi

  Plazma teknolojisi özellikle metallere şekil vermek amacı ile tercih edilen teknolojileri ifade eder. Bu tür teknolojilerin kullanımı sayesinde metallerin daha verimli ve nitelikli olarak şekil alması sağlanabilir. Bu teknolojide plazma akımlarının kullanılması esas alınır. Yüksek ısı altında plazma haline dönüşen metallerin kesilmesi ya da şekil alması için kullanılan bir teknolojidir.

  Bu teknoloji aynı zamanda hobi amaçlar için tercih edilen bir teknolojidir. Bu amaçla özel üretim cihazlar bulunur. Bunun yanında bazı plazma aletlerinde ise kullanım talimatlarına uygun olarak hareket etmek gereklidir. Günümüzde plazma kesim makinesi teknolojilerinin kullanımı sayesinde metallerde istenilen ölçüler sağlanabilir. Bunun için ilgili metalin kalınlığının en fazla 25 mm olması daha verimli bir çalışma için gereklidir.

   

  Plazma Kesme Makinesi

  Plazma kesme makinesi metallerin işlenmesi aşamasında kullanılan bir teknolojidir. Söz konusu teknolojinin kullanılması ile birlikte plazma akımından yararlanarak metallerde kesme ya da şekil verme mümkün olur. Son zamanlarda plazma malzemenin akışkanlığından yararlanılarak kullanılan bu teknoloji imalat aşamalarının yanı sıra aynı zamanda hobi amaçları için de tercih edilir.

  Plazma oksijen kesme makineleri de bu aşamada tercih edilen cihazlar arasında yer alır. Fakat bu tür cihazların kullanımı sırasında ortaya çıkan zehirli gazlar nedeni ile kullanım talimatına göre bir makine ve cihaz seçimi gereklidir. Günümüzde plazma teknolojisinin kullanılması ile birlikte aynı zamanda metallerin şekillendirilmesi aşamasında yenilikçi ve verimli çözümlerin temini mümkün olur. Son zamanlarda hobi amaçları ve benzeri amaçlar için kullanılır.

Alışveriş Sepetim