Detaylı Filtre

Paslanmaz Lazer Tel Çeşidi
Paslanmaz Lazer Tel Çapı
Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Paslanmaz Kaynak Teli


 • Paslanmaz Kaynak Teli nedir?

  Paslanmaz kaynak teli, kaynakta vazgeçilmez bir araçtır. Otomobil, gemi yapımı ve imalat gibi çeşitli endüstrilerde yüksek kaliteli kaynaklar üretmek için kullanılır. Paslanmaz çelik kaynak teli, ev aletleri ve tıbbi malzeme yapımında da kullanılır.

  Ayrıca takı, ateşli silah ve tencere yapımında paslanmaz kaynak teli kullanılmaktadır. Paslanmaz kaynak teli terimi, korozyona ve oksidasyona karşı oldukça dirençli olan çeşitli metal alaşımlarını ifade eder. Bu alaşımlar paslanmaz çeliğin ana maddesi olan karbon kullanılarak yapılır.

  Paslanmaz kaynak teli her türlü kaynakta kullanılır. Krom ve nikel ile kaplanmış bir bakır-nikel alaşımıdır. Kaplama, aşınmaya ve yırtılmaya karşı yüksek direnç sağlar ve bu da onu kaynakçı kullanımı için ideal hale getirir. Ayrıca kaplama, teli havaya maruz kaldığında oksitlenmeye karşı korur. Bu nedenle, tel havaya maruz bırakıldığında kaplama paslanmayı da önler. Kaynakçılar bu nitelikleri aşırı miktarda ısı oluşturmadan güçlü kaynaklar oluşturmak için kullanırlar.

  Tüm tellerin bir erime noktası ve elektrik direnci vardır. Üreticiler, yüksek kalitede kaynak çubukları ve telleri üretebilmeleri için bu standartları karşılamalıdır. Paslanmaz çelik teller, standart karbon çelik kaynak makinelerinden daha yüksek bir erime noktasına sahiptir; standart karbonun 1500 °F erime noktasına kıyasla 2200 °F'ye kadar dayanabilirler. Ayrıca paslanmaz çelik teller, standart karbon çeliğinden daha düşük elektrik direncine sahiptir; standart karbonun kare başına 143 Ohm direnç değerine kıyasla kare başına 102 Ohm'a kadar upurrency'e dayanabilirler.

  Paslanmaz çelik kaynak teli, standart karbon çeliği kaynakçılarına göre aşınma ve yırtılmaya karşı daha yüksek bir dirence sahiptir. Bu direnç, alaşımdaki kromdan gelir; krom kendi başına olağanüstü bir sertliğe sahiptir. Paslanmaz çelik ayrıca bir alaşım elementi olarak nikele sahiptir. Nikel kendi başına demirden çok daha serttir ve çok daha düşük bir sürtünme katsayısına sahiptir. Bu nedenle, tüm kaynakçılar, yüksek riskli veya tehlikeli şantiyelerde çalışırken paslanmaz çelik kullanmayı tercih ederler.

  Kaynakçılar, çeşitli endüstrilerde yüksek kaliteli kaynaklar oluştururken paslanmaz çelik kaynak çubukları kullanır. Yüksek sıcaklık toleransı nedeniyle, paslanmaz çelik kaynakçıların kaynak sırasında aşırı ısı veya stres ile çevredeki malzemelere zarar verme olasılığı daha düşüktür. Ayrıca paslanmaz çelik teller, yüksek nikel içeriği nedeniyle normal karbon çelik tellere göre aşınmaya ve yırtılmaya karşı çok daha dayanıklıdır. Ancak paslanmaz çelik sadece kaynakçılar için kullanışlı değildir; ayrıca endüstriyel fırınlarda imalat amaçlı kaliteli alaşımlı metaller üretmek için kullanılır.

  Paslanmaz kaynak teli fiyatları

  Paslanmaz kaynak teli fiyatları, ürünlerin kalitesine göre değişkenlik gösterir. Firmamız tarafından üretilen paslanmaz kaynak tel modelleri son derece kaliteli ham maddelerle üretilmektedir. Kaynak çalışmalarında uzun ömürlü kaynak telleri kullanmak istiyorsanız, bu anlamda iyi bir piyasa araştırması yapmalı ve çalışmalarınıza en uygun olan kaynak telini bulmalısınız. Kaynak teli üretimi yapan firmamız siz değerli müşterilerine bu anlamda en kaliteli malzemelerden üretilmiş kaynak teli modellerini sunmaktadır. Örneğin çelik kaynak teli ile demir kaynak teli arasında ciddi bir fiyat farkı vardır. Paslanmaz kaynak teli fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur ise ürün markasıdır. Üretici firmanın kullanmış olduğu malzemelerin kalitesi fiyatların değişmesindeki en önemli unsurlardan biridir. Kaynak teli üretimi konusunda kaliteli çalışmalar yapan firmamızdan kaynak teli tedarik edebilirsiniz. Avantajlı fiyatlar için ürünlerimize göz atın.

  308 Paslanmaz Kaynak Teli

  308 paslanmaz kaynak teli, çeşitli endüstrilere yayılan birçok kullanıma sahip sağlam bir metaldir. Karbon içeriği yüzde 0,02'den az olan bir demir ve krom alaşımıdır. Paslanmaz çelik korozyona karşı dirençlidir, ısıya dayanıklıdır ve aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Alaşımlara cilalı ve parlak bir yüzey sağlar ve genellikle alet yapımı ve gıda işleme gibi endüstriyel uygulamalar için kullanılır. Ayrıca tıbbi ekipman, mutfak eşyaları, tencere ve taşıma sistemlerinde de kullanılmaktadır.

  308 kaynak teli, sıcaklığa, korozyona karşı mükemmel bir dirence sahiptir. Ayrıca zorlu ortamlara ve kimyasal maddelere karşı oldukça dayanıklıdır; bu onu inşaat uygulamaları için popüler bir malzeme yapar. Ek olarak, genellikle buzdolabı, çamaşır makinesi ve ocak gibi cihazlarda kullanılır. Paslanmaz çelik, yapısal mühendislik ve imalatta kullanılmak üzere gelişmiş metal alaşımları üretmek için de idealdir. Ayrıca jetler, zırh kaplama ve uzay aracı yapımı gibi savunma mekanizmalarında da kullanılır.

  Daha önce de belirtildiği gibi, paslanmaz çeliğin kaynağı basit bir işlemdir. Bununla birlikte, kaynak yaparken dikkate almanız gereken bazı güvenlik hususları vardır. Öncelikle metalle çalışırken göz koruması takarak gözlerinizi korumalısınız.

  Ardından, kaynak yaparken zararlı tozları filtrelemek için burnunuzu bir solunum cihazı ile kapatın; bu, parçacıkları solumamanızı sağlar. Ayrıca paslanmaz çelikle çalıştıktan sonra kaynak dumanından tahrişe neden olabileceğinden gözlerinize dokunmayın. Son olarak, iş gününüz boyunca temas ettiğiniz yiyeceklere veya diğer yüzeylere zararlı tüm kaynak parçacıklarının bulaşmasını önlemek için metalle çalıştıktan sonra ellerinizi yıkayın.

  Avantajlarına rağmen, 308 paslanmaz tel kaynaklamanın insanların yapması gereken bazı potansiyel sakıncaları vardır. Birincisi, kaynak yaparken kullanılan akı nedeniyle ahşap veya plastik gibi bazı yüzeylerin rengini bozabilir. İkincisi, kaynak yapmak, bazı paslanmaz çeliklerin, malzemenin yüzeyinde asidik bileşikler oluşturarak tuz veya sirke gibi belirli kimyasallarla reaksiyona girmesine neden olabilir. Son olarak, bazı insanlar paslanmaz çeliği soğuk veya buzlu bir his olarak algılar; bu his, metalin alüminyum veya bakır gibi diğer metallerden daha soğuk olmasını sağlayan yüksek karbon içeriğinden kaynaklanır.

  Genel olarak, 308 kalite paslanmaz tel kaynağı, metalle çalışırken sıkı güvenlik önlemleri gerektiren oldukça teknik bir işlemdir. Dezavantajları hakkında endişelenmeden çeşitli yapılar ve ürünler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

  Paslanmaz kaynak teli ne işe yarar?

  Paslanmaz kaynak teli, birçok kaynak ve imalat atölyesi için değerli bir tedariktir. Paslanmaz kaynak teli mükemmel kaynak kalitesine sahiptir ve kesilmesi, bükülmesi ve işlenmesi kolaydır. Paslanmaz çelik kaynak makinelerini kullanmadan veya nasıl yapıldığını anlamadan önce özelliklerini bilmelisiniz. Paslanmaz kaynak teli birkaç farklı tel sertliğine, çapına ve bileşimine sahiptir. Bu özellikleri anlamak, projeniz için doğru teli seçmenize yardımcı olacaktır.

  Farklı kaynak uygulamaları için farklı tipte kaynak telleri kullanılmaktadır. En yaygın tel türü, gaz kaynağı uygulamalarında kullanılan karbon çeliğidir. Bir sonraki popülerlik, gaz kaynağı olarak argon kullanan argon gazı kaynağı. Mig (metal atıl gaz) kaynağı, transfer kaynağı olarak bir argon akımı veya diğer gazlarla argon karışımlarını kullanır. Tig (Turko-indüksiyon) transfer kaynağı olarak bir elektrik arkı kullanırken, boraks kaynakları transfer kaynağı için bir akı olarak boraks kullanır. Alanları veya malzemeleri transfer sürecinden korumanız gerektiğinde ekranlama kullanılır; Koruyucu malzeme arktan gelen erimiş metal veya gazlara karşı koruma sağlar.

  Paslanmaz çelik teller güçlüdür ve aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Teller, karbon içermedikleri için korozyona karbon çelik tellerden daha dayanıklıdır. Bu teller aynı zamanda ısıya karbon çeliğinden çok daha iyi direnç göstererek, çalışma sırasında yüksek sıcaklıkların mevcut olduğu gaz uygulamalarında kullanım için ideal olmalarını sağlar. Paslanmaz çelik tel ile üretilen bir kaynak hem ısı hem de stres altında iyi bir şekilde dayanır ve daha sonra ek yeri zedelemeden kaynak yapılmasına izin verir.

  Kaynak telinin çapı, telin dış çevresinin boyutunu ifade eder. Dış çap, telin ne kadar kalın olduğunu tanımlar ve bazen bir seferde bir kişi tarafından ne kadar tel ağırlığının kaldırılabileceğini belirler. Daha küçük çaplı kaynak telleri daha esnektir ancak tutulması ve kontrol edilmesi daha büyük olanlara göre daha zor olabilir. Daha kalın ISO (uluslararası standart ihmal) sınıfı paslanmaz çelik teller, A sınıfı olmayan daha ince kalitelerden daha güçlü ve daha dayanıklıdır. Paslanmaz çelik kaynak makinelerini kullanmadan veya nasıl yapıldığını anlamadan önce özelliklerini bilmelisiniz.

  Paslanmaz çelik kaynak makinelerini kullanmadan veya nasıl yapıldığını anlamadan önce özelliklerini anlamalısınız. Paslanmaz çelik tel mükemmel kaynak kalitesine sahiptir ve kesilmesi, bükülmesi ve işlenmesi kolaydır. Büyük çaplı teller, artan kalınlıkları nedeniyle kırılmaya daha iyi direnç gösterir ve bu da onları büyük ekipman veya yapılar üzerinde çalışmak için kullanışlı hale getirir. Paslanmaz çelik kaynak telini hangi uygulama için kullanırsanız kullanın, nasıl kullanılacağını bilmek işinizi kolaylaştıracaktır!

  Paslanmaz kaynak teli modelleri

  Paslanmaz kaynak teli yüksek kaliteli çelikten imal edilmiş olup kaynak ve kesim amaçlı kullanılmaktadır. Ayrıca inşaat, makine ve tıbbi uygulamalar için malzeme olarak kullanılır. Paslanmaz kaynak teli daha yüksek düzeyde hijyen ve deterjan direnci sağlar. Ayrıca yemek pişirmek ve pişirmek için harikadır. Paslanmaz çelik kaynaklı bağlantılar güvenilir ve güçlüdür, bu da onları günlük yaşamın önemli bir parçası yapar.

  Paslanmaz kaynak teli güçlü ve dayanıklıdır. Paslanmaz çeliğin dış katmanı, yüksek dereceli titanyum, krom, molibden, nikel ve vanadyum içeren A/B katmanı olarak bilinir. Bu, ona üstün korozyon direnci sağlar ve onu alet ve ekipman yapmak için en iyi malzemelerden biri yapar. A/B katmanı, leke, koku ve lekelenmeye karşı yüksek dirençli paslanmaz çelik mutfak bıçaklarının yapımında da kullanılır. Telin iç çekirdeği demir ve krom, nikel ve molibden gibi alaşımlı metallerden oluşur. Bu, endüstriyel uygulamalarda kullanılabileceği üstün yüksek sıcaklık özellikleri sağlar.

  Paslanmaz çelik tellerin renk ve bileşime göre tanımlanması kolaydır. Paslanmaz çeliğin dış tabakası A/B tabakası olarak bilinir; bu yüksek dereceli titanyum, krom, molibden, nikel ve vanadyum içerir. İç çekirdek demir ve krom, nikel ve molibden gibi alaşımlı metallerden oluşur. Bu, endüstriyel uygulamalarda kullanılabileceği üstün yüksek sıcaklık özellikleri sağlar. Paslanmaz çelik kaynaklı bağlantılar güvenilir ve güçlüdür; onları günlük yaşamın önemli bir parçası haline getiriyor.

  Farklı amaçlar için farklı tipte paslanmaz çelik kaynak teli kullanılmaktadır. Örneğin, GMAW (gaz metal ark kaynağı), çok az veya hiç ısı olmadan farklı malzeme türlerini kesmek için tungsten kullanır. MIG (manganez iyonik gaz), paslanmaz çelik telle kaynak yaparken popüler bir kaynakçıdır. Kaynakçıların malzemeyi tamamen yakmadan güvenli bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan güçlü bir elektrik akımı üretmek için bakır kullanır. Diğer kaynakçı türleri, paslanmaz çelik tel ile kaynak yaparken farklı tipte elektrotlar kullanır. Bunlar arasında, plaka malzemelerini birbirine kaynak yaparken daha eşit ısıtma için tungsten karbür plakalar bulunur.

  Paslanmaz çelik kaynak teli, sunduğumuz en iyi malzemelerden biridir. Özellikleri; dayanıklıdır, tanımlanması kolaydır ve hem endüstriyel uygulamalar için iyi çalışır. Paslanmaz giymek, yiyecekleri daha az kontaminasyon veya yanma riskiyle güvenli bir şekilde işlememizi sağladığından, yemek pişirmek için de harikadır. Gelecekte bu çok yönlü malzeme için yeni kullanımlar geliştirmemiz gerekecek!

Alışveriş Sepetim