Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Kaynak Makinesi


 • Kaynak Makinesi

  Kaynağın yapılabilmesi için gerekli olan elektronik ve mekanik donanıma sahip olan bir makine çeşididir. Metal ve alaşımları birleştirmede gereklidir. Birbirine kaynatılırken elektrik akımının ortaya çıkarttığı ısıdan faydalanılarak gerçekleştirilir.

  Kaynak makinelerinin çeşitli türleri vardır. Bunlardan ilki, jeneratör kaynak makinesidir. Motor- jeneratör sistemiyle çalıştıklarından bu ismi almıştır. İkincisi, transformatör kaynak makineleridir. Alternatif akım vererek çalışan kaynak makineleridir.

  Bir diğer kaynak makinesi de redresörlü kaynak makinesidir. Doğru akım veren bir makine türü olup alternatif akımı doğru akıma çevirerek bu işlemi gerçekleştirir.

  İnverter kaynak makinesi bir diğer kaynak makinesidir. Günümüzde en çok kullanılan türdür. Kaynak jeneratörü ve kaynak redresörleri klasik kaynak makineleridir. İnverter kaynak makinesi ise sessiz, sıçramasız ve pürüzsüz çalıştığı için kullanımı oldukça avantajlıdır.

   

  Kaynak makinesi ve kesme makinesi

  Kaynak makinesi ve kesme makinesi kullanım alanlarına göre değişen farklı işlevleri olan malzemelerdir. Buna bağlı olarak yapılacak işin büyüklüğüne göre değişerek kaynaklar da ve kesme işlemlerinde kullanılırlar. Aynı zamanda bu makinaların tercihleri işin niteliğine bağlı olarak değişir. Buna istinaden elektrik ve voltaj güçleri işin amacına göre de değişkenlik gösterir. Kaynak makinesi ve kesme makinesi seçimlerinde çalışılacak alana göre amperlere uygun olarak tercih edilirler.

   

  Aynı zamanda bu makinalar demir işlerinde de kullanım sağlanan kaynak malzemeleridir. Kaynak makinesi ve kesme makinesi işlevlerinde içeriğinde olan elektrik akımları ile zıt uçlar da birbirine yakınlaşması sonucu elektrik ısısı sağlarlar. Buna bağlı olarak elektrotlar da metal malzemelerin boşluklarının dolmasını sağlarlar.

   

  Geka kaynak makinası

  Her alanda olduğu gibi kaynak alanında da bilinen bazı markalar bulunur. Bu tür markalardan birisi olarak ön plana çıkan Geka kaynak makinası kullanımı sayesinde işletmelerin beklentilerini karşılayan kesim hizmetleri temin edilmiş olur. Aynı zamanda bu tür kaynak makinelerinin kullanımı ile birlikte ihtiyaç duyulan metal şekillendirme amaçları sağlanmış olur.

  Bu aşamada Geka kaynak makinası kullanımı  ile birlikte ihtiyaç duyulan çözümlere ulaşılır. Yüksek akım ve ark gücünün elde edilmesi aşamasında kullanılan bu  teknoloji sayesinde daha verimli kesim ve şekil verme işlemlerinin temini mümkündür. Son zamanlarda maliyet ve verimlilik gerekliliği olan alanlarda sıklıkla kullanılan bir teknolojidir. Geka kullanımı ile birlikte verimli bir metal işleme mümkündür.

   

  Geka kaynak makinesi

  Kaynak makinelerinin kullanımı yaygın olarak imalat aşamasında ön plana çıkar. Bu  tür amaçlar için kullanılan birden fazla teknoloji bulunur. Bu teknolojilerin yanı sıra bazı markaların kullanımı da daha verimli kesim sonuçları elde edilmesine imkan tanır. Günümüzde kaynak makinelerinin kullanımı aşamasında bu tür çözümlerin temini ile birlikte güçlü makinelere ihtiyaç duyulur.

  Geka kaynak makinesi ile birlikte yüksek akım güçlerinin elde edilmesi temin edilmiş olur. Güçlü akım sağlayan ve bu sayede daha yüksek ergime noktalarına erişilebilmesine imkan tanıyan bu tür teknolojiler ile daha kalın metallerin biçimlendirilmesi sağlanır. Aynı zamanda insan sağlığının korunması ve gereken akım değerlerinin elde edilmesi aşamasında bu tür makineler tercih edilir.

   

  Gekamac Kaynak Makinesi

  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte aynı zamanda kaynak makinelerinde gerek kullanım gerekse de verimlilik esaslı çalışmalar ön plana çıkar. Bu kapsamda daha hafif ve daha kullanıcı dostu makinalar bulunur. Bu tür cihazlardan birisi olan Gekamac kaynak makinesi hafif ve yüksek akım koruma özellikleri ile ön plana çıkan bir cihazdır.

  Termik korumalı ve enerji salınımı düşük olan bu cihaz aynı zamanda IGBT teknolojisi kullanır. Mobil taşınabilirlik özellikleri ile ön plana çıkan ve 2 sene servis garantisi sunulan bu marka cihazları ile birlikte kesim ve şekil verme işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi temin edilmiş olur. Günümüzde bu kaynak makinelerinin kullanımı sayesinde üretim ve imalat aşamasında başarılı iş ve işlemler gerçekleştirilmiş olur.

   

  Gekamac Kaynak Makinası

  Son zamanlarda ön plana çıkan çeşitli markalar kaynak makinelerinde daha verimli çalışmaların gerçekleştirilmesini temin eder. Bu tür makinalardan birisi olarak Gekamac kaynak makinası kullanıcıların tercihleri arasında yer alır. Söz konusu makine kullanımı ile birlikte aynı zamanda kaynak makinelerinde daha güvenli bir kullanım mümkün olur.

  Yüksek akım değerlerini başarılı bir şekilde uygulamaya koyan söz konusu cihazlar yaygın servis ağı ile iki yıl garantili olarak satışa sunulur. Aynı zamanda bu cihazlar sayesinde imalat ve üretim aşamasında ihtiyaç duyulan metal işleme gereksinimleri daha basit bir şekilde halledilebilir. Son zamanlarda kullanılan cihazlar arasında gerek kullanıcı dostu olması gerekse de taşınabilirlik açısından öne çıkan bir ürün olarak görülür.

   

  Kaynak Makinası Fiyatları

  Kaynak makinası fiyatları uygunluğu ve kaliteyi yansıtan ayrıcalığı ile sizlere sunuluyor. Oldukça profesyonel bir cihaz arayışınız var ise sizlerde hem şarjlı hem de elektrik sistemlerine dayalı bu cihazlara sahip olabilirsiniz. Modern ve teknolojik bu ürünler ile tüm teçhizat ve kaynak cihazlarına ulaşabilirsiniz. Fiyatlar oldukça uygun olmakla beraber kaliteli ve modern ürünler sizleri bekliyor. 

  Kaynak makinası uygun fiyat tablosu ile sizlere sunuluyor. Kaynak işlemleriniz için oldukça dayanıklı ve profesyonel bu makineler aynı zamanda yeni koşullara uygun yepyeni modelleri ile de tanıtılıyor. Farklı ve öne çıkan ayrıntıları ile sizlerde uygun fiyatlı şarjlı makinelere sahip olabilir, şarjlı ve elektrikli bu makinelerin kalitesini görebilirsiniz.

   

  Kaynak Makinesi Fiyatları

  Kaynak makinelerinin fiyatları bazı ölçütlere göre belirlenir ve taşıdığı kriterlere ve özelliklere göre de değişir. Bu kriterlerden ilki ve en önemlisi markasıdır. Alman markasından tutun da Çin malına kadar hatta yerli kaynak makinesi çeşitleri bulunur. Markayla birlikte kaliteli olması da fiyatına yansıyan unsurlardandır.

  Kaliteli bir malzemeden yapılmış kaynak makinesi sağlam ve güvenilir olacağından fiyatı da biraz yüksek olacaktır. Fiyatı etkileyen bir diğer unsur da modeldir. Kaynak makinelerinin fiyatlandırması aynı markanın modeline göre ucuzdan pahalıya şeklinde sıralanır.

  Bir kaynak makinesi için olmazsa olmazı amper değeridir. Farklı amper değerlerinde üretildiğinden fiyatlandırma da ona göredir. Ve son olarak kategorisine göre kaynak makinesinin fiyatı değişir.

   

  Kaynak Makinası İkitelli

  Kaynak makinası İkitelli merkezli olarak oldukça güvenilir ve başarılı cihazlar ile son derece teknik ve teknolojik yenileşme oranlarına bağlıdır. Oldukça profesyonel bir cihaza sahip olmak ve işlemlerinizi başarılı bir şekilde yönetmek için İkitelli şubesi ile irtibata geçebilirsiniz.

  Kaynak makinası İkitelli ayrıcalığı ile profesyonel ve oldukça modern cihazlar sizleri bekliyor. Şarjlı ve elektrik sistemlerine dayalı bu makineler son derece teknoloji harikası olarak satışa sunuluyor. Profesyonel bir makine kullanımı gerektiren bu cihazların şarjlı olması ve modern koşulları taşıması da oldukça önemli bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

  Güvenilir bir kimlik ile cihazların her türlü modern esasları taşıması da oldukça önemli oluyor. Güvenilir garantili cihazlar ile modern koşulları sunan İkitelli şubesi ile sizlerde modern makinelere sahip olabilirsiniz.

   

  Kaynak Makinesi İkitelli

  İkitelli kaynak makineleri gelişen teknoloji, elektrik ve elektronik alanındaki gelişmeler ile günden güne küçülmeye başladı. En gelişmiş ve kullanımı pratik olan Inverter kaynak makinesi ile artık daha az maliyetli kaynak yapmak mümkün.

  Daha az elektrik harcayarak ve tesisat maliyetini de düşürerek Inverter kaynak makineleri oldukça avantajlı ve rahat kullanım kolaylığı sağlıyorlar. Fakat kaynak makinelerinden verim almak ve uzun süre kullanım sağlamak için makinenin temiz hava akımı olan bir ortamda çalıştırılmasında ve üzerinde herhangi bir malzeme ile örtülü olmamasına dikkat etmelidir.

  Sudan ve nemden de etkilenmemesinde de fayda vardır. İş güvenlik tedbirlerine uyularak kullanılması da olası tehlikelerin önüne geçilmesinde etkili olacaktır.

   

  Kaynak Makinası Magmaweld Nasıl Çalışır?

  Kaynak makinası Magmaweld ihtiyacınız olan bütün özellikleri üzerinde barındıran ve özellikleri ile dikkat çeken bir makinedir. 200 Wold Magmaweld kaynak makinası son teknoloji ürünü olarak ortaya çıkan profesyonel bir cihazdır.

  Kaynak teçhizat ve malzemelerinin en güvenli kaynağı ile tanışarak sizlerde profesyonel Magmaweld makinelere sahip olabilirsiniz. Etsl ve plastik akışının en yoğun ve profesyonel olarak hizmet yaptığı Magmaweld cihazlar aynı zamanda son derece başarılı cihazlardır.

  En başarılı kaynak üreticisi olarak tanınan Magmaweld üstün teknoloji çapındaki yeni cihazlarını tanıtırken uygun fiyat performansı ile dikkat çekmektedir. Profesyonel kaynak cihazı olan 200 Walt bu modeller kalitesi ile oldukça başarılı bulunur. Son derece teknoloji kaynaklıdır.

   

  Kaynak Makinesi Magmaweld

  Kalite ve fiyat dengesi konusunda oldukça başarılı ve hafifliği ile birleşince almıyorum deme gibi bir şansınız neredeyse yok. Sıçrama ve yanma gibi sorunlar çıkarmıyor. İlaveten aksesuar kalitesi de düşünüldüğünde hiç tereddüt yaşamaya gerek yok.

  Yerli ürünlere karşı oluşan bir önyargı vardır her zaman. Fakat Magmaweld tüm önyargıları yıkarak acemi kaynakçılara bile ustaca iş çıkarmalarını sağlıyor. İçinden geçen elektrik akımından dolayı kablonun kalınlığı çok önemlidir. Magmaweld ’in malzeme kalitesi ve kablo kalınlığı hatta uzunluğu bile süper denecek kadar iyidir.

  Kaynak esnasında gösterdiği performans da cabası. 7-8 civarı elektrot kullanılsa bile sıkıntı çıkarmadan kaynak yapabilir. En hafif ve inverter olan Magmaweld kaynak makinesi seçerseniz hem ekonomik bir ürün almış olursunuz hem de kaliteden ödün vermemiş olursunuz.

   

  Kaynak Makinesi Sahibinden

  Günümüzde piyasada onca çeşitli kaynak makinesi marka ve modeli bulunmakta fakat yine de memnuniyet konusunda hep bir sıkıntı var. Bunun temel nedeni doğru kaynak makinesi seçilmemesidir. Amaca uygun bir kaynak makinesi seçmek çok önemlidir.

  Ayrıca ekonomik olsun derken düşük kalite ürün alındığı zaman maalesef problem çıkıyor. Bu yüzden markasına, kalitesine, modeline, özelliklerine, aksesuarlarına ve garanti ile servis konularının her birine göre bir değerlendirme ve eleme yapmak doğru ürünü bulmanıza yarar sağlayacaktır. 

  Tüm bu araştırmaları sahibinden kaynak makinesi aramaları içinde de bulabilir ve ürün özelliklerini inceleyip bir karara varabilirsiniz. Böylece hem paranız çöpe gitmez hem de performansı konusunda bir sıkıntı yaşamamış olursunuz.

   

  Kaynak Makinesi Satın Al

  Kaynak makinesi satın alınacak pek çok site ve mağaza bulunur.  Fakat sizin bilmeniz gereken en doğru şey doğru kaynak makinesini seçmektir. Elektrodlarıiyice inceledikten sonra satın almak gerekir. Çünkü elektrodlar farklı devrelerin potansiyelini ölçmeye yarar ve bu sayede makinenin kullanım ömrü artar.

  Bir de dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da güvenlik konusudur. Makineyi kullanmadan önce güvenlik önlemlerinin alındığından emin olunmalıdır. Alınan kaynak makinesinin de güvenliğinden emin olmakta fayda vardır.

  Plastik, gazaltı, transformatör,  argon ve inverter gibi çeşitleri mevcuttur. En çok tercih edileni inverter kaynak makinesidir. Taşıması hafif, sessiz, enerji tasarruflu ve sağlam olmaları onları tercih sebebi yapıyor.

   

  Kaynak Makinesi Sipariş

  Kaynak makinesi satın almak istiyorsunuz ve sipariş edeceksiniz. Fakat öncelikli olarak hangi kaynak makinesi diye sorulmalı ve cevaplanmalıdır. Her şeyden önce kaynak makinesi sipariş edecekseniz bu inverter teknolojisine sahip olmalıdır.

  Doğru akım çıkışlı olması da çok önemlidir. Jeneratör ile kullanıma uygunluğuna da bakılırsa faydalı olur. Fan ile soğutulan ve aşırı ısınmaya karşı termik korumalı olan makineler olup olmadığına dikkat edilmelidir.

  Havalandırma ızgaraları sayesinde su girişi engelleniphava sirkülasyonu sağlayan özel tasarıma sahip ideal donanıma sahip ve IP21S standartlarına uygun olmalıdır.

  Ayrıca sipariş verirken ana makine ve ona bağlı kaç metre kabloya sahip, elektrod pensesi ve kablosu uzunluğu ve şase pensesi ve kablosu uzunluğu ne kadar mutlaka kontrol edilmelidir.

   

  Kaynak Makinası Tavsiye

  Kaynak makinası tavsiye olarak şarjlı ve elektronik sistemli makineleri tercih edilmektedir. Profesyonel bir kaynak makinesi işlev ve potansiyel olarak da oldukça elverişli koşullara sahip olmaktadır.

  Profesyonel bir makine her zaman doğru ve güvenilir bir adresten satın alınması gereken bir cihaz olarak ortaya çıkar. Kaynak makinası tavsiye edilecek özellikleri listelendiği zaman en başta bir makinenin işlem özelliği ve volt incelemesi olmaktadır.

  Şarjlı ve elektronik bu aletler ile son derece profesyonel çalışmaları yapılmaktadır. Şarjlı ekonomik ve elektron ayarları yüksek bir kaynak makinası oldukça elverişli bulunur. Bunun yanı sıra elektronik olarak da çalışma kapasitesi ve volt ayarları büyük ölçüde önem arz etmektedir.

   

  Kaynak Makinesi Tavsiye

  Son zamanların en çok satılan ve tutulan kaynak makinesi inverter kaynak makinesidir. Hafif olmaları ve az elektrik yakmaları onların en önemli özellikleridir.

  Ayrıca inverter kaynak makinesi alın almasına ama bakacağınız tek kriter bu olmamalı. Pense kablosu uzunluğuna da mutlaka bakılmalıdır. Hatta alacağınız yerden daha uzun pense kablosu ile değişip değişmeyeceğini de teklif edebilirsiniz. 

  Şasi ve priz kablosu o kadar da önem arz etmiyor. Yüksek amper kalın malzemelerde kullanılacaksa kaliteli kaynak çıkaracağından amper gücü de dikkat edilecek özellikler arasındadır. Tam tersi ince malzemeler üzerinde de düşük amper gerekir. Yani kullanılacak malzemeyi göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz.

  Ayrıca servis ve garanti şartları da en önemli unsurlardır. Çünkü kullanıma göre değişse de sık sık sorun yaşanabilir kaynak sırasında. Garanti neleri içerir bilmekte yarar vardır.

Alışveriş Sepetim