Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Kumpas ve Ölçüm Aleti


  Kumpas ve Ölçüm Aletleri

  Hassas bir ölçüm yapılması çoğu zaman mühendislik alanlarında ön plana çıkar. Bazen malzemenin milimetrik hassasiyetlerde ölçülmesi gereklidir. Bu tür nedenlerden dolayı kumpas ve ölçüm aletleri cihazlarının kullanımı söz konusu olur. Bu tür aletler teknolojinin gelişmesi ile birlikte ihtiyaç duyulan hassas ölçüm standartlarını yerine getirir. 
  Son yıllarda kullanılan bu tür ölçüm cihazlarının temini noktasında ön plana çıkan çözümler ile birlikte metal ya da malzeme alanında istenilen hassaslıkta çözümler temin edilmiş olur. Lazer teknolojisi kullanılarak en hassas ölçümlerin gerçekleştirilmesi temin edilmiş olur. Ülkemizde bu konuda üretici firmalar bulunmakla birlikte yurt dışı menşeili çeşitli markaların da bu aşamada ön plana çıkan nitelikli ürünleri bulunur.
   

   

  Kaynakçı Kumpası

  Metal işleme ve aynı zamanda şekil verme aşamasında kullanılan çeşitli ölçü aletleri bulunur. Bu tür aletler sayesinde kaynak işlerinin daha verimli hale getirilmesi mümkündür. Kaynak işleme her zaman düz zeminlerde gerçekleşmez. Bazen bu tür işlemlerin köşelerde ya da çıkıntılarda da oluşturulması gerekebilir. Bu nedenle tam bir ölçüm yapılarak işlemlerin çözüme ulaştırılması önem taşır.
  Bu aşamada önemli bir ölçüm cihazı olarak karşımıza çıkan kaynakçı kumpası fazla metal oluşumu köşelerin hesaplanması gibi gereklilikleri temini için kullanılır. Günümüzde kullanılan bu tür sistemler sayesinde kaynak için gereken niteliklerin oluşması sağlanmış olur. Aynı zamanda kaynakçı ölçüm aletleri sayesinde işlemlerin daha kolay ve istenilen ölçülerde gerçekleştirilmesi temin edilmiş olduğundan dolayı kullanım  görülür.
   

   

  Dijital Kumpas

  Metal bilimi ve aynı zamanda malzeme bilimi alanında duyulan ihtiyaçların bir sonucu  olarak  dijital kumpas kullanımı son zamanlarda görülür. Bu tür teknolojiler sayesinde derinlik, yükseklik ya da benzeri ölçülerin temin edilmesi mümkün olur. Aynı zamanda bu tür teknolojiler sayesinde hassas bir şekilde kesim yapılabilmesi de sağlanır. Günümüzde bu tür teknolojiler aynı zamanda milimetrik ölçülerin dijital göstergelerde görüntülenmesini sağlar.

  Bu aşamada mühendislerin beklentilerini karşılayan bu ürünler sayesinde gerek üretim gerekse de şekil verme aşamasında ihtiyaçlar karşılanmış olur. Milimetreden daha hassas ölçümlerin gerçekleştirilmesi aşamasında ön plana çıkan bu tür cihazların kullanımı sayesinde malzemelere daha hassas şekil vermek de mümkündür. Bu  nedenle yaygın bir şekilde kullanımı söz konusudur.

   

  İnsize Kumpas

  Metallerin şekillendirilmesi ve daha birçok neden ile keskin bir ölçüm gereklidir. Bu aşamada çeşitli markaların ürünlerinin temini daha başarılı sonuçlar için gerekli sayılır. Günümüzde bu tür ürünlerin kullanımı ile birlikte bazı markalar ön plana çıkar. Bu tür markalardan birisi olarak insize ölçüm cihazlarının kullanımı ile birlikte  kumpas ölçümlerinin daha başarılı bir şekilde yerine getirilmesi sağlanmış olur.

  Aynı zamanda bu tür ürünler paslanmaz çelikten imal edilerek uzun yıllar kullanım imkanı sunar. Son zamanlarda bu ürünlerin kullanımı ile birlikte 0,01 milimetre hassasiyetinde ölçüm yapabilmek mümkün olur. Bu nedenle de insize kumpas ürününün birçok yerde kullanımı görülür. Hassaslık yanı sıra sağlamlık ve uzun süre kullanım nedenlerinden dolayı da tercih edilir.

   

  İnsize Dijital Kumpas

  Metal işleme alanında ya da malzeme bilimi alanında hassas ölçümlere ihtiyaç duyulur. Bu nedenle son zamanlarda hassas ölçüm yapabilmek için teknolojik aletlerin yanı sıra yeni teknolojik ölçüm cihazlarına ihtiyaç duyulur. Günümüzde insize dijital kumpas bu tür amaçlar için tercih edilen araçlar arasında bulunur.

  Bu araç sayesinde çap bilgisi, derinlik ya da uzunluk gibi bilgilerin tam olarak görüntülenmesi temin edilmiş olur. Aynı zamanda bu tür ürünlerin kullanımı ile birlikte daha hassas bir kesim ve şekil verme mümkün olduğundan dolayı malzeme ve metal alanında kullanımı yaygın olarak görülür. İnsize marke dijital kumpas ürünleri yaygın olarak görülen ürünler arasında bulunmakla birlikte bu ürünlerin sıklıkla karşımıza çıkan modelleri de vardır.

   

  Mekanik Kumpas

  Metallerin ya da başka malzemelerin uzunluk derinlik ya da çap gibi değerlerinin okunması aşamasında  mekanik kumpas ya da dijital kumpas ile işlem yapılır. Bu tür ürünlerin kullanımı mühendislik alanında ön plana çıkan ihtiyaçlar arasındadır. Aynı zamanda bu tür malzemeler sayesinde 0,01 milimetre ebatlarında ölçümlerin gerçekleştirilmesi temin edilmiş olur.
  Günümüzde mekanik malzemelerin kullanımı yerini dijital ölçü aletlerine bırakmış olsa da halen bazı alanlarda hassas ölçümler için mekanik olanlar tercih edilir. Özellikle malzeme bilimi alanında artan bir ihtiyaç olan hassasiyetin sağlanması noktasında bu tür ürünlerin tercih edilmesi  olasıdır. Son zamanlarda mühendislik çalışmalarında sıklıkla tercih edilen mekanik kumpas okunması önemli bir beceri olarak da karşımıza çıkar. 
   

Alışveriş Sepetim